Ağız Kokusuna Çare Bulmanın 7 Yolu

Ağız Kokusuna Çare Bulmanın 7 Yolu

Ağız kokusu her an gelebilir, ancak riskinizi azaltmanın yolları vardır. Ağız kokusuna çare bulmak için neler yapabileceğinizi öğrenin.

  1. Doğru Diş Hijyeni Uygulayın. Her gün dişlerinizi ve diş etlerinizi temizlemezseniz bakteriler üremeye başlar ve bu da ağız kokusuna neden olur. Bu nedenle uygun fiyatlı diş hekimliği uzmanları, dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamanız ve günde en az bir kez diş ipi kullanmanız gerektiğini söylüyor. Doğru teknikleri diş kliniğinizde öğrenebilirsiniz.
  2. Diş Etlerinizi Sağlıklı Tutmaya Çalışın. Diş eti hastalığının ağız kokusunun başlıca nedeni olduğunu biliyor muydunuz? Ağız kokusunun tedavisini bulma arayışınızda, evde iyi diş bakımını sürdürerek ve Philadelphia’daki bir diş hekiminden düzenli olarak kontroller ve temizlik yaptırarak diş etlerinizi sağlıklı tutmak önemlidir.
  3. Dilinize Eğilin. Bazı insanlar dilde tuhaf, beyaz bir bakteri tabakası fark eder. Bu kaplama ağız kokusuna neden olur, ancak kaplamayı dil kazıyıcı kullanarak temizleyebilirsiniz. Philadelphia’daki bir diş hekimi size en yakın nerede bir kazıyıcı bulabileceğinizi söyleyebilir.
  4. Düzenli olarak ağzınızı çalkalayın. Ağız kokusuna neden olan bakterileri azaltmak için her gün antibakteriyel gargara ile durulayın.
  5. Smelly Foods’dan uzak durun. Herkes sarımsak ve soğanın nefesinin en iyisinden daha az kokmasını sağlayabileceğini bilir. Diş bakımı uzmanları, onları yedikten sonra fırçalamanın kokuyu yok etmeyeceği, çünkü kan dolaşımınıza ve ciğerlerinize gittiği için doğal olarak kokuları soluyacağınız konusunda uyarıyorlar. Kokularından kaçınmanın tek yolu onları yemekten kaçınmaktır.
  6. 6 Tütüne Hayır Deyin. Sigara kansere yol açmanın yanı sıra dişlerinizi lekeleyerek, diş etlerinize zarar vererek ve ağız kokusuna neden olarak diş sağlığına zarar verir. Tütünü kesmenin yolları hakkında diş kliniğinizle konuşun.
  7. 7. Doktorunuzla tartışın. Bu diş bakımı taktiklerini denedikten sonra ağız kokusu almaya devam ederseniz, uygun fiyatlı diş hekimliği uzmanları, ağız kokunuzun tıbbi bir sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için doktorunuza gitmeniz gerektiğini söylüyor.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.

tr Turkish
X
Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var?