8 Kötü Diş Alışkanlığı

8 Kötü Diş Alışkanlığı

Diş hekimleri sıklıkla aşınmış dişleri, diş yaralanmaları, çürükleri, yongaları, çatlakları ve dişeti hastalığı olan hastaları görür. Bazı durumlarda, hasara kötü bir diş alışkanlığı neden oluyordu. Hepimizin birkaç kötü alışkanlığı var ve bazıları diş sağlığımıza ciddi zararlar verebilir. Kötü davranışlarınızı tanır ve değiştirirseniz, hayatınız boyunca birçok pahalı ve potansiyel olarak ciddi diş problemlerini önleyebilirsiniz. İşte en yaygın sekiz kötü diş alışkanlığı. Herhangi biri seninse, gitmelerine izin verme zamanı. Şimdi Vazgeçmeniz Gereken 8 Kötü Diş Alışkanlığı

  1. Gazlı soda içmek , birçok insanın kırmakta zorlandığı bir alışkanlıktır. Soda şekerli ve asidiktir ve büyük miktarlarda tüketmek çürüme ve kavite oluşumuna katkıda bulunur. Bunun yerine su iç.
  2. Buz çiğnemek yeterince zararsız görünebilir, ancak buzun sertliği dişlerinizi kırabilir veya çatlatabilir. Diş hekimleri bunun yerine şekersiz sakız çiğnemeyi önermektedir. Alternatif olarak soğuk su içmeyi bile deneyebilirsiniz.
  3. Nişastalı abur cubur yemek dişleriniz ve vücudunuz için kötüdür. Nişastalı ve şekerli yiyecekler, plak oluşumuna ve diş çürümesine katkıda bulunan bir kalıntı bırakır. Dişlerinizin iyiliği için diyetinizi temizleyin.
  4. Dişlerinizi alet olarak kullanmak. Torbaları ve şişeleri dişlerinizle açmak doğal dişlerinizi çatlatabilir ve diş restorasyonlarını bozabilir. Şişeleri ve poşetleri açmak için ellerinizi veya makasınızı kullanın, böylece aile diş hekimliği kliniğinde daha az zaman geçirebilirsiniz.
  5. Kalemler veya kalemler diş minesine zarar verir ve dişlerinizi kırabilir veya çatlatabilir. Yazmak için yazı gereçlerini kullanın ve şekersiz sakız gibi daha sağlıklı bir şey çiğneyin.
  6. Çok sert fırçalamak iyi bir diş bakımı alışkanlığı gibi görünebilir, ancak aslında diş minesini aşındırır. Aile diş hekimliği uzmanları, yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla dairesel hareketlerle nazikçe fırçalamanızı önerir.
  7. Sigara içmek veya tütün çiğnemek birçok nedenden dolayı kötü bir alışkanlıktır. Dişlerinizi lekelemenin yanı sıra diş eti hastalığına ve ağız kanserine neden olabilir. Sigarayı kendi başınıza bırakamazsanız, aile diş hekimliği kliniğinizden profesyonel yardım alın.
  8. Dişlerinizi gıcırdatmak , sahip olduğunuzun farkında olmayabileceğiniz bir alışkanlıktır, ancak dişlerinize ciddi zararlar verebilir. Geceleri dişlerinizi sıkar veya gıcırdatırsanız, gece koruması adı verilen bir diş bakım cihazı takmanız gerekebilir. Diş hekiminizden tavsiye isteyin.

Cevap bırakın

Your email address will not be published.

tr Turkish
X
Open chat
Yardıma mı ihtiyacın var?